Pierwszaki w bibliotece

2012-12-21

W mroźny piątkowy poranek (21 grudnia) zawitali do nas niezwykli goście. Uczniowie klasy I b ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach wraz ze swoją ulubioną Panią. Nie była to ich pierwsza wizyta w bibliotece - rok temu jako „zerówkowicze” zapoznali się z naszą biblioteką i zasadami jej funkcjonowania. Dzisiejsze spotkanie poświęcone było zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia. Mali uczniowie wykazali się ogromną wiedzą o zwyczajach i tradycjach związanych z tymi świętami. Dzieci zapytane, który zwyczaj najbardziej im się podoba, jednogłośnie odpowiedziały - ubieranie choinki. Dlatego też z wielkim zapałem przystąpiły do malowania swojego drzewka. Technika wykonania była dowolna. W ruch poszły kredki, papier kolorowy, skrawki barwnych materiałów a nawet kolorowe nalepki. W pracy nie przeszkadzał nawet biblioteczny skrzat Kacperek, który złośliwie chował papier kolorowy lub nożyczki. Z różnych materiałów powstały przepiękne choinki. Uwieńczeniem wizyty było wykonanie wystawki, na której umieszczono wszystkie prace. Mali goście zapowiedzieli również kolejną wizytę, tuż po Nowym Roku - więc do zobaczenia.