Święta tuż tuż

2012-12-17

17 grudnia bibliotekę odwiedziła grupa O „b” z SP 33. Zajęcia dotyczyły miłych grudniowych wydarzeń - Mikołaja i Świąt Bożego Narodzenia. Na wstępie dzieci wysłuchały opowiadania o Mikołaju i pomogły książkowemu bohaterowi roznieść prezenty do odpowiednich domów. Następnie sześciolatki opowiedziały nam o znanych im świątecznych zwyczajach. Wykazały się świetną znajomością tradycyjnych obrzędów, więc przystąpiliśmy do zabaw związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Na koniec zajęć przyszedł czas na to, co dzieci lubią najbardziej - podarunki. Każde dziecko z pudła pełnego „śniegu” wygrzebało sobie prezent, a z choinki zdjęło słodki upominek. Obdarowane dzieci wyszły z biblioteki uśmiechnięte, obiecując odwiedzić nas ponownie wiosną.