Powrót Biblioteki podwórkowej

2012-10-19

W miniony piątek, 19 października, do biblioteki po wakacyjnej przerwie powróciła Biblioteka Podwórkowa. Milusińscy z wielką niecierpliwością oczekiwali powrotu ulubionych pań. Wolontariuszki Agnieszka i Justyna powitały: Wiktorię, Amelię, Oliwię, Maję i rodzynka w tym gronie Oskara. Jak zwykle spotkanie rozpoczęło się od otwarcia wielkiej czerwonej walizki pełnej ciekawych książek. Tym razem uwagę milusińskich przykuły książki Aleksandra i Daniela Mizielińskich pt. Miasteczko Momoko i Dawno temu w Momoko. Bohaterowie tych książeczek to przedziwne istoty, np. Gerwazy Skorupko, Ernest Nakrapiany, Hipolit Grzywa. Nie brakuje tam również króla Władysława III i jego dzielnego rycerza Robina Łuka. Lektura okazała się przednią zabawą. Nie brakło też czasu na gry i zabawy, niezawodny okazał się „Chińczyk” i „Kopciuszek”. Odbył się też konkurs na mistrza w układaniu puzzli. „Kosmiczna misja” była tylko małą rozgrzewką. Czas minął szybko - więc do zobaczenia za tydzień.