Afryka jest dzika

2011-04-05

Schowało się wiosenne słoneczko za chmurkę, trochę obrażone, że przysłoniła mu świat. „Kto to widział tak z rana zasłaniać wszystkim widoki. Chyba pójdę spać” - powiedziało. Nagle usłyszało głośne tupanie i chichoty dochodzące z pobliskiej biblioteki. „Muszę tam zajrzeć, choćby nie wiem co”. Poprosiło grzecznie chmurkę, żeby przesunęła się ciut w lewo i kątem oka zerknęło do środka. Ujrzało dzieci z klasy Ia SP nr 27, które zwiedzały biblioteczne pomieszczenia i z ochotą odpowiadały na bajkowe zagadki. Potem dzieci usiadły przy stołach i słoneczko pomyślało, że to koniec dobrej zabawy, aż tu nagle - poszły w ruch kredki i na kartkach pojawiło się tyle ciekawych miejsc i dzikich zwierząt, tyle kolorów, że nie można było oczu oderwać. „Zostanę jeszcze, tak tu fajnie i miło” - i przyglądało się pracującym dzieciom. Później odprowadziło je do szkoły, bowiem bardzo się z nimi zaprzyjaźniło.