Bądź cool(turalny)

2011-03-24

Na lekcji „Dobrego wychowania wierszem” gościliśmy młodzież klas czwartych ze Szkoły Podstawowej w Morawicy. Rozmawialiśmy o etykiecie obowiązującej w bibliotece, teatrze, kinie, przy stole, podczas rozmowy telefonicznej. Poruszyliśmy kilka problemów językowych, m. in. używanie gwary uczniowskiej. Niektórzy mieli okazję wykazania się kurtuazją podczas wręczania kwiatów i prezentów. Nie zabrakło też czasu na poważne rozmowy o netykiecie, zwłaszcza o niebezpieczeństwach, które czyhają na dzieci w Internecie. Na zakończenie przypomnieliśmy „Kodeks grzeczności ucznia”.

Wierzymy, że wulgarność, akty agresji i wandalizmu, z jakimi spotykamy się czasem ze strony młodych ludzi, to tylko niechlubne wyjątki. Nasi goście udowodnili, że mamy wspaniałą, wrażliwą i mądrą młodzież, która - na dodatek - znakomicie recytuje wiersze Miłosza.