Tydzień Kultury Języka

2011-03-22

W dniu 22 marca naszą placówkę odwiedzili uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Górkach Szczukowskich. W ramach Tygodnia Kultury Języka młodzi czytelnicy wzięli udział w spotkaniu pt. Językowe łamigłówki łamią język bawią głowę. Zabawa była przednia. Na pierwszy ogień poszły „języki”, które musiały poradzić sobie z „suchą szosą, którą szedł Sasza”, „stołem z powyłamywanymi nogami” czy też „królową Karoliną, której król Karol kupił korale koloru koralowego”. Nie mniej radości sprawiło głośne czytanie Trzeszczących wierszyków Agnieszki Frączek, które choć wesołe wygimnastykowały uczniowskie języki. Po chwili odpoczynku dla zmęczonych języków przyszła pora na trenowanie głów. Maluchy z zaciekawieniem wypełniały krzyżówkę, uzupełniały „rozsypane” przysłowia i odpowiadały na zagadki ortograficzne. Uczniowie zmierzyli się z chórem pszczelarzy, górą, po której brykała kózka i odkurzaczem - połykaczem kurzu.