Światowy Dzień Wody

2011-03-22

22 marca odbyła się lekcja biblioteczna z udziałem klasy II i III SP nr 31. Zajęcia miały na celu zwrócenie uwagi na znaczenie świeżej wody dla życia i funkcjonowania wszystkich żywych organizmów oraz konieczność odpowiedzialnego gospodarowania jej zasobami.

Na początku spotkania dzieci rozwiązały wykreślankę a z otrzymanego hasła (WODA) dowiedziały się co jest przyczyną ich odwiedzin w bibliotece. Na tablicy zapisywały codziennie wykonywane czynności, do których potrzebna jest woda. Potem dyskutowały o procentowym zużyciu wody w domu na podstawie schematu kropli wody. Po wysłuchaniu wiersza Kran M. Terlikowskiej wypowiadały się jak można oszczędzać wodę w czasie obowiązków domowych. Zwróciliśmy ich uwagę na miejsca na Ziemi gdzie ludzie cierpią z powodu niedoboru wody. Na koniec zajęć zapisywały na tablicy ustalone wspólnie zasady oszczędzania wody.