Biblioteczny zwierzyniec IV

2011-02-10

10 lutego po raz ostatni w te ferie spotkaliśmy się na zajęciach w bibliotece. Tym razem dwie drużyny zażarcie rywalizowały z sobą odgadując zaszyfrowane nazwy zwierząt. Kolejna rozgrywka dotyczyła znajomości związków frazeologicznych, w których występują zwierzęta. Olbrzymią ilość emocji wywołały zabawy ruchowe - dzieci walczyły o zebranie jak największej ilości spinaczy ze sznurka i o zjedzenie jak największego kawałka czekolady nożem i widelcem, przy czym dodatkową trudność stanowił fakt, iż należało się wcześniej w bardzo szybkim tempie ubrać w kurtkę i czapkę. Śmiechu i krzyku było przy tym co niemiara. „Ferie w bibliotece” w naszej filii zakończyły się. Dzieciom pozostały wspomnienia i zawarte nowe znajomości.