Biblioteczny zwierzyniec

2011-02-01

1 lutego rozpoczęliśmy przygotowany na ferie zimowe cykl zajęć dla dzieci w wieku 8-11 lat zatytułowany „Biblioteczny zwierzyniec”. Honorowym gościem pierwszego spotkania był Adi - pinczer miniaturowy przyprowadzony przez jednego z uczestników spotkania. Dzieci chętnie się z nim bawiły, a on próbował pomagać im w wykonywaniu wszystkich zadań - a było ich kilka. Dzieci bawiły się w safari naśladując ruchy i odgłosy afrykańskich zwierząt, układały gigantyczną rozsypankę o zwierzęcych bohaterach literackich, rozwiązywały krzyżówki i logogryfy, rozpoznawały na ilustracjach łapy zwierząt, uzupełniały tytuły książek o zwierzętach… Żeby sprostać wszystkim zadaniom, dzieci musiały się wykazać sporą wiedzą o zwierzętach i znajomością wielu książek. Na szczęście Adi aktywnie uczestniczył w każdej zabawie.