Bajkowa maskarada

2011-01-28

28 stycznia. Klasa Ib SP nr 27 rozpoczyna ostatnie zajęcia przed feriami. Oceny na półrocze wystawione, nie chce się nikomu przykładać do nauki. Jedna noga jest w szkole, a druga chciałaby już skoczyć na sanki. Znajdujemy złoty środek. Filia nr 5 często proponuje fajne zajęcia. Warto skorzystać. Może i tym razem będzie coś ciekawego. Przy okazji można zaopatrzyć się w lekturę na wolne dni.

Tego dnia biblioteka wygląda bardzo wesoło - kolorowe balony na ścianach zapowiadają udaną zabawę. Pani wybiera ośmiu ochotników, którzy nie boją się ryzyka (jeszcze nie wiedzą, co ich czeka). Pozostali kolorują karnawałowe maski. Praca zakończona. Ośmioro śmiałków wkracza na bajkową scenę. Zmienili się nie do poznania. Podoba nam się ten nowy image. Głosujemy. Ostatnio wygrała Baba Jaga, księżniczka Tiana i Lucyfer. Czy tym razem będzie tak samo? Jury podlicza głosy i ogłasza wyniki: wygrała cyganka Esmeralda i Gepard, który wspaniale odegrał swoją rolę pokazując groźnie pazury. Na koniec wspólny taniec i… trzeba wracać na ostatnie lekcje, ale i tak wszyscy myślą o balu, który odbędzie się w szkole po feriach. Może uda się wykorzystać jakiś pomysł na przebranie, który podsunęły nam panie z biblioteki. Zobaczymy.