Bajkowa maskarada

2011-01-25

Kończy się pierwsze półrocze. Czas odetchnąć - mówi klasa IIe SP nr 27. Dobrze, że niedawno zaczął się karnawał. Mamy sposobność do organizowania bali, maskarad i różnych zabaw. Pojawia się jednak odwieczny problem - w co się ubrać? Usłyszeliśmy, że Filia nr 5 organizuje pokaz bajkowej mody karnawałowej. Idziemy!.

Na pokazie dostaliśmy propozycje czterech strojów dla dziewczynek i czterech dla chłopców. Jest tajemnicza wróżka, straszna Baba Jaga, księżniczka Tiana z księciem zamienionym w żabę, cyganka Esmeralda, groźny kapitan Hak, jeszcze groźniejszy Lucyfer, drapieżny jaguar i wesoły klown. Którą kreację wybrać? Głosujmy. Wybieramy jury, które podlicza głosy i wszystko jasne: dzieci lubią się bać. Wygrywa Lucyfer i Baba Jaga. Dobrze, że Tiana zdobyła tę samą ilość punktów i zneutralizuje trochę ten straszny zestaw bajkowych postaci. Pora na zabawę. W tanecznym korowodzie krążymy wokół regałów z książkami, w których opisane są losy naszych bohaterów i jeszcze wielu, wielu innych. Rozbrzmiewają tony latynoamerykańskiej muzyki - w sam raz na karnawał. To jeden z niewielu okresów, w których w bibliotece można trochę poszaleć (najczęściej musimy być cicho). Nawet pani bibliotekarka dała się ponieść muzyce. Ale frajda!