Poranek z książką

2010-09-24

24 września przedszkolaki z PS nr 24 zaznajomiły się z biblioteką i książką dla dzieci. Po tym jak poznały zasady funkcjonowania biblioteki i zwiedziły jej lokal, zostały zaproszone do czytelni, gdzie czekała na nich niespodzianka w postaci przedstawienia kukiełkowego, oraz licznych bajkowych zagadek. Wysłuchały też opowiadania „Reksio i kocie przedszkole”. Zainaugurowało ono cykl spotkań „Poranek z książką”, jakie w najbliższym roku szkolnym będą kontynuowane w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Maluchy miały również okazję sfotografować się w szablonach z wizerunkami baśniowych postaci. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe długopisy, zaś one odwdzięczyły się własnoręcznie wykonanym bukietem papierowych kwiatów.