Święto Kielc

2010-06-24

Jutro rozpoczyna się Święto Kielc. Na mieszkańców naszego miasta czeka wiele atrakcji. Młodzi czytelnicy Filii nr 5 również będą w nich uczestniczyć.

Do obchodów Święta Kielc przygotowywaliśmy się już od dwóch miesięcy. Dzieci uczestniczyły w spotkaniach „Znam moje miasto. Kielce od A do Z”, podczas których pomagały m. in. w przygotowaniu makiet prezentujących zabytkową i współczesną architekturę Kielc. Makiety można teraz oglądać w bibliotecznych gablotach, a oprócz nich wyeksponowaliśmy książki dotyczące historii i kultury naszego miasta.

Tym razem dzieci miały okazję wysłuchania „Legend świętokrzyskich” i współtworzenia słowniczka pojęć związanych z Kielcami. Cieszymy się, że mają dużą wiedzę na temat swojego miasta.