Spacerkiem po ulicach Kielc

2010-06-23

Z okazji Święta Kielc Filia 11 ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 4-13 lat Spacerkiem po ulicach Kielc. Na konkurs wpłynęło 66 prac. Prace - zarówno te ze szkoły, jak i z przedszkoli - zaskoczyły nas wysokim poziomem, różnorodnością barw i podjętych tematów oraz dużą dojrzałością. Dzieci w swoich pracach przedstawiły katedrę, Pałac Biskupów Krakowskich, ulicę Sienkiewicza, Karczówkę, Kadzielnię, Park Miejski, skatepark, budynek Urzędu Miasta, kieleckie pomniki, Plac Artystów, Muzeum Zabawek, osiedla, na których mieszkają i wiele innych miejsc. Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych. Dwadzieścia sześć z nich nagrodziliśmy a sześć wyróżniliśmy. Następnie przedszkolaków, którzy wzięli udział w konkursie zaprosiliśmy na otwarcie wystawy. Podczas spotkania wręczyliśmy nagrody i dyplomy, porozmawialiśmy o naszym mieście i pokazaliśmy dzieciom książki o Kielcach.