Biuro podróży "Baba Jaga"

2010-06-18

18 czerwca, z okazji zbliżającego się Święta Kielc, naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie kl. IIc ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11. W czasie spotkania wysłuchali legendy o powstaniu miasta, poznali herb, hejnał i logo Kielc. Ponadto został im zaprezentowany regionalny strój kielecki.

A z Biurem podróży „Baba Jaga” wyruszyli na zwiedzanie miasta. Dzieci poznały jego najważniejsze zabytki i najciekawsze miejsca. Turystyczna mapa powstawała w drodze zabawy. Jej uczestnicy kolejno losowali koperty, w których ukryte zostały zdjęcia. Były tam m. in. zabytki, muzea, rezerwaty, pomniki znanych osób, czyli to co warto wiedzieć i zwiedzić w naszym urokliwym mieście.

Taka wirtualna wędrówka po Kielcach pokazała, iż mamy wiele atrakcji turystycznych i z pewnością każdy kto nas odwiedzi będzie oczarowany ich magią.

Spotkanie uatrakcyjniła wystawka książek oraz fotografii „Kielce wczoraj i dziś”.

Na zakończenie „młodzi podróżnicy” otrzymali drobne upominki i przyjęli życzenia udanych wakacyjnych wojaży.