Perypetie miłosne zwierząt

2010-06-16

16 czerwca Filia nr 5 gościła grupę przedszkolaków z PS nr 35. Przy wejściu do biblioteki dzieci zainteresowały się makietami stadionu „Korony” i Pałacu Biskupów Krakowskich, w których przygotowaniu pomagali ich starsi koledzy i koleżanki z SP nr 27. Potem przyszedł czas na podziękowania za comiesięczne spotkania z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”, które odbywały się w bibliotece i wreszcie … przedstawienie pt. Perypetie miłosne zwierząt.

W spektaklu przygotowanym przez bibliotekarki z Filii nr 5 wykorzystano wiersze polskich poetów takich, jak: J. Brzechwa (Hipopotam, Żuk, Żuraw i czapla), W. Grodzieńska (O ślimaku, co szukał wiosny), T. Śliwiak (Zakochana żaba), H. Łochocka (Rak-czupiraki rybka-złośnica), W. Majerówna (Zakochany pies) oraz piosenkę Skaldów Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał.