Nasze podróże małe i duże

2010-05-13

W Tygodniu Bibliotek zaczęliśmy kolejny cykl zajęć dla przedszkolaków pt. Nasze podróże małe i duże. Jego celem będzie przybliżenie dzieciom naszego kraju oraz innych państw. Pierwsze zajęcia z cyklu postanowiliśmy poświęcić temu, co dzieciom jest najbliższe - naszemu regionowi. 13 maja odwiedziła nas grupa VI z PS nr 5. To z nimi zaczęliśmy nasze rozmowy o Kielcach i okolicy. Przedszkolaki obejrzały albumy i pocztówki poświęcone Ziemi Świętokrzyskiej oraz wysłuchały legendy o powstaniu Kielc. Rozmawialiśmy o ciekawych miejscach w Kielcach, Chęcinach i Zagnańsku. Z wielkim przejęciem dzieci opowiedziały nam też o swoich wycieczkach do Muzeum Zabawek oraz do Tokarni. Spotkanie zakończyło się zgaduj-zgadulą. Cukierki i ciastka zachęciły dzieci do tego, żeby jak najlepiej wykorzystać zdobytą wiedzę.