Barwny świat fantazji

2010-05-12

Zadaniem dzieci było samodzielne wykonanie ilustracji do utworów, w których pojawiają się fantastyczne postacie i niezwykłe miejsca. Konkurs objął swym zasięgiem wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Napłynęło 827 prac dzieci, także z terenu całej Polski ze szkół podstawowych, przedszkoli, klubów, świetlic i innych ośrodków pracujących z dziećmi. Wyłoniono 87 prac. Ustalono 17 nagród i 70 wyróżnień. Dodatkowo Wydawnictwo Koba przyznało 3 nagrody i trzy wyróżnienia.

12 maja 2010 r. w Filii nr 11 MBP (ul. J. Nowaka-Jeziorańskiego 53) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród laureatom konkursu. Część artystyczną przygotowały dzieci z grupy teatralnej „Słoneczka” ze Szkoły Podstawowej nr 15 (przedstawienie pt. Królewna Śnieżka) pod kierunkiem Ewy Wrzoskiewicz.

Nagrody ufundowali: Przedsiębiorstwo Dubr, Wydawnictwo Jedność, Wydawnictwo Koba z Krakowa, Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji, K 2 Anaccy, Akademia Kreatywności, Raj Urwisa, Akademia Tańca Dance Fit, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Fundatorem poczęstunku były firmy: „LEWIATAN” Spółka z o.o. i „ALMA- ALPINEX”.

Wystawę prac laureatów konkursu można oglądać codziennie w godzinach otwarcia biblioteki od 12 maja do 31 sierpnia 2010 r.