Trzy świnki uczą angielskiego

2010-04-28

28 kwietnia 2010 r. odbyła się niecodzienna lekcja języka angielskiego, przygotowana we współpracy z nauczycielką języka angielskiego Grażyną Borek. Uczniowie klasy I „a” SP 28 obejrzeli dwujęzyczne przedstawienie kukiełkowe, opracowane na podstawie baśni „Trzy świnki”, a następnie brali udział w inspirowanych baśnią zabawach - utrwalających angielskie słówka. W dalszej części imprezy „Trzy świnki” zachęcały dzieci do częstych odwiedzin w bibliotece, zapoznając je ze swoimi przyjaciółmi, zamieszkującymi różne książki, m.in. Kopciuszkiem, Czerwonym Kapturkiem, Jasiem i Małgosią. Uczniowie otrzymali także zakładki z godzinami otwarcia biblioteki. Wzbudzająca duże zainteresowanie lekcja- została uświetniona obecnością dyrektor SP 28 - Pani Lidii Witkowskiej. Słodki poczęstunek zakończył spotkanie.