Wieczór z piratami w bibliotece

2010-12-08

8 grudnia w Filii nr 2 odbyła się impreza pod tytułem: „Wieczór z piratami w bibliotece”. Uczestniczyły w nim dwie klasy 3-cie ze szkoły podst nr 31 wraz z nauczycielkami. Po powitaniu, dzieci zawarły kontrakt piracki,czyli zobowiązały się do czynnego uczestnictwa w zabawie. Potem nastąpiły zabawy ruchowe a w przerwach pomiędzy nimi dzieci słuchały fragmentów książek i wierszy o piratach a także dostały poczęstunek. Nie było, co prawda, rumu do picia ale soczek i batonik na zakąskę. Konkurencjami w których trzeba było wykazać się odwagą okazały się: chodzenie po wodzie w której pływały rekiny i wkładanie ręki do tajemniczego pudełka z którego wyciągało się … zabawkę. Inwencją wykazali się uczestnicy przy robieniu mumii z papieru toaletowego.Najważniejszą konkurencją było szukanie skarbu ukrytego w starej skrzyni czyli złotego pieniążka-czekoladki. Na zakończenie każde dziecko dostało dyplom ukończenia szkolenia pirackiego. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i żałowali, że czas przeznaczony na imprezę tak szybko minął.