Jesień w lesie i Bibliotece

2009-10-24

W Filii nr 11 (os. Świętokrzyskie) na dobre zadomowiły się żabka Rechotka i myszka Szarutka. To one polecają dzieciom książki, zadają im zagadki, uczą wierszyków, rozmawiają o tym, co się dzieje w Polsce i na świecie. W październiku Rechotka i Szarutka kilkakrotnie przyjmowały małych gości - odwiedziło nas pięć grup dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 40 oraz dwie grupy z Przedszkola Samorządowego nr 5. Dzieci wzięły udział w zajęciach „Jesień w lesie i bibliotece”. Wspólnie oglądaliśmy książki o leśnych zwierzętach oraz rozmawialiśmy o tym, co dzieje się jesienią w przyrodzie i jak mieszkańcy lasu przygotowują się do zimy. Z wielkim przejęciem przedszkolaki obejrzały przedstawienie „Jesienne przypadki wiewiórki Kitki i myszki Szarutki”. Na koniec zajęć dzieci wzięły udział w jesiennej zgaduj-zgaduli i w zabawach ruchowych.