Akcja biblioteka podwórkowa

2009-10-23

23.10. 2009 r. o godz.16:00 w Filii nr 3 (os. Czarnów - ul. Jagiellońska 36) odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji Biblioteka podwórkowa. Biblioteka podwórkowa umożliwia dzieciom uzyskanie większego dostępu do nauki i kultury, poprzez kontakt z książką, sztuką i innymi środkami wyrazu. Jednym z celów akcji jest ułatwienie dzieciom dołączenia do bibliotek miejskich, klubów osiedlowych, sportowych, świetlic itp, aby w pełni mogły korzystać z istniejącej oferty tych placówek.

Wolontariusze prowadzący biblioteki podwórkowe spotykają się z dziećmi regularnie, na skwerkach, placach zabaw lub w razie niepogody w pomieszczeniach ogólnie dostępnych. Od 2009 r. Miejska Biblioteka Publiczna włączyła się w akcję udostępniając swe lokale, księgozbiory i inne materiały dostępne w bibliotece.