Imprezy dla dorosłych

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską

2024-06-06

6 czerwca odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Biblioteka po sąsiedzki”. Gościem filii nr 10 była znakomita pisarka, autorka blisko 60-ciu bestsellerowych powieści, Pani Agnieszka Lingas-Łoniewska. Na widowni pojawiła się również znana kieleckim czytelnikom pisarka, Karolina Wilczyńska. Po powitaniu gościa przez wicedyrektor MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach Ewelinę Iwan, spotkanie prowadziła Joanna Nowakowska, kierownik Filii nr 10.

Autorka mówiła, że nie żałuje decyzji o odejściu z korporacji na rzecz pełnoetatowego pisania. Bycie współczesnym pisarzem to nie tylko tworzenie historii, ale przede wszystkim ciągły kontakt z czytelnikami w social mediach. Podczas spotkania było zabawnie, momentami poważnie. Książki Pani Agnieszki to mix romansu z różnymi wątkami, zarówno obyczajowymi, dramatem jak i sensacją. Porusza w nich ważne tematy takie jak: handel dziewictwem, przemoc fizyczna i psychiczna czy zespół stresu pourazowego weteranów wojennych. Jak sama twierdzi, łatwiej wzruszyć czy wstrząsnąć czytelnikiem niż go rozbawić, pisanie komedii jest więc wbrew pozorom bardzo trudne. Podczas spotkania autorka opowiadała, jak zbiera materiały do swoich powieści. "Skazani na ból" to książka, do której szczególnie trudno było zdobyć materiały, ponieważ środowisko skinheadów to zamknięta grupa, do której ciężko dotrzeć.

Małym przerywnikiem podczas spotkania był quiz dla wiernych czytelników, którzy otrzymali nagrody książkowe. Na zakończenie publiczność mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i zdobyć autograf pisarki.

Dziękujemy za wspaniałe spotkanie, a czytelników biblioteki zapraszamy po nowości książkowe, które autorka podarowała w prezencie.

Partnerom wydarzenia - Sklep Firmowy Pszczółka i UDRB Dachy płaskie - dziękujemy za wsparcie i upominki dla pisarki.