Imprezy dla dorosłych

X Kryształowe Spotkania Warcabowe

2024-06-27

Jak co roku, Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach, obok ŚDSTC oraz 9-ciu innych instytucji z woj. świętokrzyskiego, otrzymała zaproszenie od Warsztatów Terapii Zajęciowej przy DPS im. św. Brata Alberta do wzięcia udziału w cyklicznym wakacyjnym spotkaniu warcabowym. To już jego dziesiąta odsłona, która jak zawsze zgromadziła „warsztatową brać” na wspólnej zabawie. Słońce, muzyka, taniec, śpiew i zacięta rywalizacja zagwarantowały świetną zabawę, czego dowodem były uśmiechy na twarzach uczestników. Stylowe dekoracje stworzyły klimatyczny nastrój, były też smakołyki z warsztatowej kuchni. Spotkaniu towarzyszyły gry, a przygotowana przez bibliotekarzy foto-budka cieszyła się olbrzymim powodzeniem tak wśród zaproszonych gości, jak i gospodarzy wydarzenia. Organizatorzy połączyli rozgrywki warcabowe równolegle z konkursem na najbardziej oryginalny strój piknikowy. Mistrzowie warcabowi otrzymali okolicznościowe medale, a dla twórców najciekawszych tematycznych kostiumów przewidziano atrakcyjne nagrody. Występy Zespołu Pieśni i Tańca Kielce oraz indywidualne wykony podopiecznych dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy za zaproszenie i wspaniale spędzony czas.