Imprezy dla dorosłych

Małgorzata Warda - spotkanie w ramach DKK

2024-05-20

O swojej twórczości w poniedziałkowe popołudnie w Poczytalni Na dVoRcu opowiadała Małgorzata Warda - malarka, rzeźbiarka, autorka nurtu literatury obyczajowej. Artystka kompletna. Spotkanie odbyło się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach.

Autorka w swoich książkach nie boi się poruszać trudnych i niewygodnych tematów, takich jak przemoc domowa, zaginięcia czy porwania. Sama o sobie mówi, że kiedy pisze, musi czuć, że tworzy coś ważnego. Dzięki pisarstwu oswaja swój strach przed nieznanym. W jej powieściach czytelnik znajdzie elementy literatury obyczajowej, kryminału, thrillera, a nawet romansu. Umiejętność mieszania konwencji powoduje, że autorka jest pisarką oryginalną, wyróżniającą się na rynku wydawniczym. Podczas spotkania opowiadała o kulisach powstania książki "Jak oddech" i współpracy z jasnowidzem czy medium rozmawiającym z duchami. Ale także o odkryciu miłości do Bieszczad i impulsie do napisania trzytomowej historii "Dziewczyna z gór". Aktualnie pracuje nad thrillerem, którego akcja będzie się toczyć na greckiej wyspie. Dała się także skusić na powrót do powieści młodzieżowej. Tak więc wypatrujcie w najbliższych miesiącach w nowościach wydawniczych nowych propozycji od Małgorzaty Wardy.

Partnerzy: Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o. - „Pij kielecką kranówkę, bo... dobra!", Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach.

Dofinansowano ze środków Instytut Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.