Imprezy dla dorosłych

Katarzyna Nosowska gościem Biblioteki

2024-04-10

Katarzyna Nosowska, ikona polskiej sceny muzycznej, przyciągnęła tłumy fanów do Poczytalni Na dVoRcu. Tym razem wcieliła się w rolę pisarki, która na spotkaniu z kieleckimi czytelnikami opowiadała o swojej najnowszej książce „Nie mylić z miłością”. Zgromadzoną w środowy wieczór publiczność powitała Anna Żmudzińska – dyrektor Biblioteki. Rozmowę prowadziła Magdalena Fudala.

Artystka należy do osób żyjących tu i teraz, nigdy nie miewa planów. Tak samo było w przypadku powstania książek. To „coś” nakazało jej pisać, choć jak mówiła, strumień weny omijał jej dom szerokim łukiem. Od początku wiedziała, że miłość będzie tematem jej kolejnej książki, gdyż jest to dla niej temat największego kalibru. Dzięki temu mogła zajrzeć w głąb siebie, przeanalizować swoje relacje z ludźmi czy związki. Wnioski przeniosła na karty książki. Dla kogo jest ta lektura? Autorka uważa, że dla każdego, kto myśli podobnie jak ona. Nie pisze po próżnicy, chce żeby jej pisanie kształtowało. Ma być jak rozmowa z dobrą przyjaciółką, Na co dzień dużo kontempluje, spędza czas w domu na ulubionej kanapie i myśli. Chyba, że akurat jedzie na koncert lub spotkanie z czytelnikami. W trakcie rozmowy podzieliła się z widzami przemyśleniami na temat życia i swoimi osobistymi historiami. Po przepracowanych problemach, od trzech lat czuje się kobietą szczęśliwą.

Partnerzy: „Pij kielecką kranówkę, bo... dobra!" - Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o., Specjalna Strefa Ekonomiczna w Starachowicach, Fundacja ORLEN, Galeria Echo, Miasto Kielce, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., Buskowianka Zdrój, Przedsiębiorstwo Instalacyjne Unimax Sp. z o.o., Bristol ART & Medical SPA, Sklep Firmowy Pszczółka, Winnica Milanowska, PGO Kielce, Wzgórze Zamkowe Kielce Castle Hill