Imprezy dla dorosłych

Opowiem Ci swoją historię - Tydzień Kultury Języka

2024-03-13

Motywem przewodnim XXXII Tygodnia Kultury Języka jest hasło Marka Hłaski: „Życie, które mi dano, jest tylko opowieścią, ale jak ją opowiem, to już moja sprawa. Jedynie o to mi chodzi”.

Jednym z celów głównych projektu jest uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka i narodu. Postanowiliśmy tym razem trochę na przekór, a trochę potwierdzając znaczenie języka ojczystego, zaprosić do filii językowej kilku wolontariuszy RCW w Kielcach, by zgodnie z hasłem tegorocznych obchodów TKJ opowiedzieli swoje historie. Katarina z Ukrainy, Tom z Francji i Ebram z Egiptu zaprezentowali siebie i kraje, z których pochodzą uczniom II klasy technikum z Zespołu Szkół ZDZ w Kielcach, promując przy okazji ideę wolontariatu. Uczniowie wysłuchali z uwagą krótkich prezentacji w języku angielskim. Mamy nadzieję, że dzięki zajęciom w bibliotece młodzi kielczanie uświadomili sobie jak ważnym elementem w życiu człowieka jest język, zarówno ojczysty, jak również język obcy, dzięki któremu możemy m. in. łamać bariery kulturowe.