Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

Kolędowe śpiewogranie i czytanie w Filii nr 4

2024-01-13

W świąteczno-kolędowym klimacie upłynęło sobotnie popołudnie 13 stycznia 2024 r. w Filii nr 4 MBP w Kielcach (ul. Górnicza 64). Jak zwykle nie zawiodła publiczność. Mieszkańcy Herbów, czytelnicy, przyjaciele i sympatycy osiedla bardzo licznie przybyli na spotkanie. Wydarzenie rozpoczął występ kolędników - najmłodszych mieszkańców dzielnicy. Przewodziła im świętokrzyska czarownica w osobie pani Anety Lech-Bętkowskiej. Za swój występ młodzi artyści i oczywiście czarująca Baba Jaga otrzymali ogromne brawa.

Spotkanie, z wdziękiem i humorem, prowadziła pani Aneta wraz z panem Stanisławem Bętkowskim. Dzielnie im w tym pomagał Franek Bętkowski, który śpiewał i grał świąteczne utwory. Za swoje wykonania był oklaskiwany, nie brakło również pochwał ze strony widowni. Duży aplauz i słowa uznania otrzymali również inni młodzi wykonawcy: Zuzia, Patrycja, Ola, Emilka, Oliwia i Maya, wszystkie dziecięce artystki pięknie grały i śpiewały.

Spotkanie uświetnił występ chóru "Tu i Teraz" z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykonywane kolędy i pastorałki były urozmaicane historycznymi ciekawostkami przytaczanymi przez prowadzącą. Pani Aneta zaprezentowała również zebranym świąteczną twórczość poetów regionalnych, m.in. Adama Ochwanowskiego i Wandy Nowik-Pali. Publiczność bardzo aktywnie uczestniczyła w spotkaniu, chętnie śpiewając znane i lubiane kolędy.

Wszystkim wykonawcom, którzy uświetnili kolędowe śpiewogranie i czytanie bibliotekarze Filii nr 4 składają ogromne podziękowania. Państwu Anecie i Stanisławowi Bętkowskim dziękują szczególne za ogrom pracy włożony w zorganizowanie i poprowadzenie wydarzenia. Podziękowanie należy się też panu Włodzimierzowi Zacharzowi, który – jak zawsze - bardzo aktywnie włączył się w organizację imprezy.

Pracownicy biblioteki cieszą się, że tak licznie - wspólnie z mieszkańcami - spędzili to styczniowe popołudnie. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze. Dzięki pp. Bętkowskim, młodym wykonawcom i chórzystom "Tu i teraz" znów można było poczuć magię minionych świąt i zasłuchać się oraz pośpiewać znane i lubiane świąteczne utwory.