Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

"Te nasze Świętokrzyskie..."

2023-09-30

Te nasze Świętokrzyskie to ładno okolica, bo mamy tu Łysicę a na ni czarownica.... Wiele regionalnych zaśpiewek można było usłyszeć 30 września w Filii nr 4 MBP w Kielcach przy ul. Górniczej. Podczas spotkania, które odbyło się w ramach „Weekendu seniora z kulturą”, słowem i piosenką rozsławiano świętokrzyską małą ojczyznę. Wydarzenie przyciągnęło sporą grupę słuchaczy.

Wszyscy doskonale się bawili słuchając muzyki i śpiewu w wykonaniu Anety Lech Bętkowskiej i Stanisława Bętkowskiego. Zgromadzona publiczność aktywnie uczestniczyła w spotkaniu. Pani Aneta w przebraniu świętokrzyskiej Baby Jagi czarowała wszystkim słowem piosenką i słowem poetyckim. Wysłuchano m.in. czytanych przez nią fragmentów "Godek świętokrzyskich" Józefa Ozgi Michalskiego, wierszy Jana Gajzlera, Andrzeja Piskulaka, Wandy Nowik-Pali  czy Janusza Romana Marjańskiego. Pan Włodzimierz Zacharz przypomniał legendę o powstaniu Kielc i niektóre fakty z historii miasta.

Burzę oklasków za urocze wykonania piosenek otrzymał młody wykonawca, Franek Bętkowski. Sympatycznym gościem spotkania był Marian Orliński, przedstawiciel kieleckiego Stowarzyszenia Miłośników Szwejka i Sztuk Wszelakich. Rozbawił on publiczność, opowiadając historię odwiedzin kieleckiej metropolii przez czeskiego pisarza Jarosława Haska.

Sobotnie wydarzenie zakończyła, po raz pierwszy zaśpiewana przez Panią Anetę, autorska piosenka o Herbach. Oklasków i słów uznania nie było końca. Było to bardzo miłe i nastrojowe wydarzenie. Wielkie podziękowania za zorganizowanie i przeprowadzenie wydarzenia dla Państwa Anety i Stanisława Bętkowskich oraz dla pana Włodzimierza Zacharza oraz za duże zaangażowanie w organizację imprezy.

Spotkanie w ramach „Weekendu seniora z kulturą” Filia nr 4 przygotowała wspólnie z Filiami nr 1 i 8.