Imprezy dla dorosłych

"Kielce w malarstwie Elżbiety Nowak i Bolesława Jóźwika"

2023-09-18

18 września 2023 r. w Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach odbyło się otwarcie wystawy prac Elżbiety Nowak i Bolesława Jóźwika, związanych tematycznie z Kielcami. Malarstwo i rysunek to ogromne pasje obojga artystów, o których pięknie opowiedziała Bronisława Ryś – przedstawicielka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach. Miejskie pejzaże, rezerwaty przyrody, czy portrety ludzi związanych z Kielcami przykuwały spojrzenia zwiedzających. Wernisaż, który zgromadził liczną rzeszę gości, odbył się w wyjątkowej, poetycko-muzycznej oprawie. Można było zagłębić się w świat poezji Anny Lachnik i Elżbiety Janoty oraz wysłuchać utworów muzycznych Macieja Yooźwika. Spotkanie miało czarujący i niepowtarzalny klimat. Wystawę można będzie oglądać do końca listopada. Zapraszamy.