Imprezy dla dorosłych

IX Kryształowe Spotkania Warcabowe

2023-06-27

Jak co roku, Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach, obok ŚDSTC oraz 6-ciu innych instytucji z woj. świętokrzyskiego, otrzymała zaproszenie od Warsztatów Terapii Zajęciowej do wzięcia udziału w cyklicznym wakacyjnym spotkaniu warcabowym. Niesprzyjająca aura za oknem spowodowała, że organizatorzy zmuszeni byli przenieść to wyjątkowe wydarzenie do pomieszczeń Warsztatów Terapii Zajęciowej, co oczywiście w żaden sposób nie wpłynęło na jego jakość. Przeprowadzono zaplanowane wcześniej dwie odrębne konkurencje. W tegorocznym konkursie na najbardziej oryginalny kapelusz piknikowy oczywiście nie mogło zabraknąć naszego „książkowego”. Równolegle w salach WTZ odbywał się turniej warcabowy, dla mistrzów przyznano okolicznościowe medale. Spotkaniu towarzyszyły gry, a przygotowana przez bibliotekarzy foto-budka cieszyła się olbrzymim powodzeniem tak wśród zaproszonych gości, jak i gospodarzy wydarzenia. Dziękujemy za zaproszenie i wspaniale spędzony czas.