Imprezy dla dorosłych

Być aktywnym seniorem i żyć z pasją

2023-06-14

W nieco pochmurne środowe przedpołudnie zawitali do nas przemili seniorzy z zaprzyjaźnionego Środowiskowego Domu Samopomocy typu C. Biblioteka jak zwykle stworzyła bezpieczną i przyjazną przestrzeń do rozmów, wymiany doświadczeń oraz odnalezienia radości dnia codziennego. W ramach integracji osób starszych i aktywizacji z najbliższym otoczeniem oraz zaspokajania potrzeb kulturalnych na pewnym etapie życia, uczestnicy przeglądali czasopisma, czytali artykuły i rozwiązywali krzyżówki. Oczywiście nie obyło się bez wypożyczenia książek, tradycję podtrzymywaną przez Pana Mieczysława. Dowartościowanie, wzrost samooceny, budowanie więzi pokoleniowych to tylko niektóre korzyści wynikające z takich spotkań. Bardzo dziękujemy za miłą wizytę i zapraszamy na kolejne spotkania.