Imprezy dla dorosłych

Wernisaż wystawy "Wiosenne impresje"

2023-05-31

31 maja 2023 r. w Filii nr 8 MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach odbyło się uroczyste otwarcie drugiej już wystawy Bronisławy Ryś pt. Wiosenne impresje. Obrazy prezentowane na wystawie to głównie kwiaty i impresje na temat otaczającej nas natury. Artystka maluje z głębokiej i wewnętrznej potrzeby, jej obrazy odzwierciedlają radość życia, ciepło i pogodę ducha. Na wernisaż przybyła liczna grupa znajomych artystki, sympatyków malarstwa oraz aktywnych uczestników życia kulturalnego w naszym mieście, m.in. prezes Towarzystwa Sztuk Pięknych w Kielcach Zyta Trych, poetka Anna Lachnik, malarz Bolesław Jóźwik oraz Bogumił Wtorkiewicz – autor satyrycznego portretu bohaterki wernisażu. Oprawę muzyczną zapewnił wnuk artystki Wojciech Nowicki, grając m.in. arie z opery „Oberon”. Spotkanie było pełne ciepła i uroczej atmosfery - doskonale wpisało się w piękny charakter Pani Bronisławy - dla naszej Filii już dobrej znajomej.