Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

"Nie ma jak u mamy..."

2023-05-17

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki w Filii nr 4 odbyło się spotkanie słowno-muzyczne. Gościem specjalnym był pan Andrzej Wójcik, który zaśpiewał kilka piosenek związanych tematycznie z tą miłą uroczystością. Na spotkanie przybyli licznie mieszkańcy Herbów, uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki oraz uczniowie z klasy VI b ze SP nr 5 wraz z paniami Małgorzatą Rzeszowską i Agatą Zioło.

Wyjątkowym gościem był pan Janusz Roman Marjański, poeta i dziennikarz, wywodzący się z Herbów. Tak się świetnie złożyło, że tego właśnie dnia obchodził swoje urodziny. Zatem nie obyło się od  gromkiego odśpiewania "100 lat". Odczytany został również wiersz "Mojej mamie" naszego szanownego jubilata. Wyraźnie wzruszony pięknie wszystkim podziękował i opowiedział o swoim uczuciowym związku z "dzielnicą za torami".

W czasie spotkania publiczność mogła poznać historię tego ważnego społecznie i rodzinnie święta. Wysłuchano również fragmentów utworów literackich dedykowanych matkom. Teksty K. I. Gałczyńskiego, J. Słowackiego, S. Żeromskiego. czytali uczniowie oraz panie z Dyskusyjnego Klubu Książki.

Słowa z wiersza D. Gellnerowej "Mamo! Dam Ci dziś piękny kwiatek..." stały się pretekstem do obdarowania wszystkich pań wyjątkowym prezentem. Był to kolorowy kwiat wykonany przez naszą uzdolnioną plastycznie koleżankę.

Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy refren znanej piosenki "Nie ma jak u mamy, ciepły piec, cichy kąt...". Atmosfera spotkania była wyjątkowa, wzruszająca i rodzinna. Z pewnością będzie to dla wszystkich niezapomniana majowa wizyta w bibliotece na Herbach.