Imprezy dla dorosłych

I Ty możesz zostać strażakiem

2023-05-16

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka 16 maja 2023 r. Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki w Kielcach gościła młodzież z Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z Opiekunami. Zajęciom przyświecało uświadomienie uczestnikom roli i wartości społecznej pracy Straży Pożarnej. W teoretycznej części zajęć zaprezentowano informacje dotyczące numerów alarmowych oraz patrona strażaków św. Floriana. Poruszono także kwestię ekwipunku jakim dysponują Rycerze Floriana, a przede wszystkim zaakcentowano cechy dobrego pracownika Straży Pożarnej. Jednocześnie aktywizowano uczestników, stosując metodę dyskusji kierowanej.

Część praktyczną spotkania zrealizowano poprzez udział młodzieży w grze memory, „Wytęż wzrok – Sokole Oko”, konkursie „zwijania węży strażackich” na czas. Najciekawszym punktem zajęć okazała się zabawa w odnajdywanie ukrytych w bibliotece „płomieni” - symbolicznych miejsc pożaru. Na szczęście wszystkie „potencjalne płomienie” zostały wykryte przez uczestników.

PS. Warte odnotowania jest zaangażowanie reprezentacji młodzieży z Warsztatów Terapii Zajęciowej w przygotowanie materiałów dydaktycznych do spotkania. Dziękujemy.