Imprezy dla dorosłych

Spotkanie z Sylwią Chutnik

2023-04-21

O trudnej sztuce akceptacji i zrozumieniu inności w dzisiejszym świecie opowiadała Sylwia Chutnik – pisarka i aktywna działaczka społeczna, która spotkała się z kielczanami 21 kwietnia 2023 r. w Poczytalni Na dVoRcu. Rozmowę prowadziła Angelina Kosiek.

Powieść „Tyłem do kierunku jazdy”, której dotyczyła rozmowa, dedykowana jest wszystkim, którzy nie mieszczą się w żadnej narzuconej normie. Pisarka tworząc ją miała na uwadze osoby różniące się od innych m.in. ze względu na płeć. Chciała w ten sposób dać im ogrom wsparcia i pokazać, że inność jest jak najbardziej fajna. Szczególnie tym brakującym zrozumienia ze strony rodziców. Ona ma to szczęście i może liczyć na wsparcie m.in. ze strony babci. Mimo że ta nie rozumie niektórych jej wyborów, akceptuje ją taką jaką jest i może na nią liczyć. Nawet w wieku nastoletnim, kiedy była zbuntowana, miała irokeza, kolczyki i pierwsze tatuaże. Uważa, że świat wyglądałby zupełnie inaczej, gdybyśmy spróbowali zrozumieć „innych”, bez narzucania naszego zdania czy wartości.

Na spotkaniu nie zabrakło pytań od publiczności, wspólnych zdjęć i chwili rozmowy podczas podpisywania książek. Powieść dostępna jest do wypożyczenia również w filiach MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach.

Partnerzy:
Miasto Kielce, Notoszok, Green Diet Buffet.