Imprezy dla dorosłych

Spotkanie z Karoliną Wilczyńską

2023-03-31

Jedna z najpopularniejszych autorek powieści obyczajowej, kobieta pełna pasji, energii i wrażliwości - Karolina Wilczyńska - była dziś gościem Filii nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach.

Pani Karolina doskonale rozumie kobiece emocje. Nigdy nie lekceważy ludzi, zawsze odpowiada na e-maile czytelników. Jak sama mówi nazywają ją oni psychologiem ludzkich dusz. Według niej kobiety powinny się wzajemnie wspierać - nie niszczyć.

Podczas spotkania opowiadała o swoich najnowszych powieściach. Pierwsza z nich - Powrót do Jagodna - kolejny tom popularnego cyklu "Stacja Jagodno", powstała po czterech latach od ostatniej części. Spotykamy w nim nową postać, Dianę, specjalistkę od projektowania ekologicznych ogrodów, która nie mogąc się uwolnić z  toksycznego związku szuka schronienia w Stacji Jagodno.

Cukiernica z fotografii to pierwsza część nowego cyklu "Sklepik ze wspomnieniami". Jest to historia o trzech pokoleniach Nastce - córce, Maryli – matce i babci – Anastazji,  opowieść o rodzinnych tajemnicach, sile kobiet i oczywiście o miłości. Autorka zdradziła nam, że cykl będzie składać się z trzech tomów. Kolejny ukaże się we wrześniu, a trzecia część historii wiosną.

Karolina Wilczyńska chciałaby mieć poczucie, że żyje najlepiej jak potrafi i nikogo nie krzywdzi. Jej ulubionym kolorem jest fioletowy. Kocha fioletowe kwiaty ale też słoneczniki i bzy.

Spotkanie, które prowadziła nasza koleżanka Aleksandra Kępińska, odbyło się w ramach cyklu "Biblioteka po sąsiedzku".