Imprezy dla dorosłych

O Janie Englercie

2022-06-28

Na kolejnym spotkaniu Klubu Miłośników Słowa Czytanego, zajęłyśmy się książką Kamili Dreckiej "Jan Englert: bez oklasków”. To wywiad rzeka ze słynnym aktorem. Oprócz rozmów autorki z aktorem, wplecione są osobiste notatki Englerta, piszącego o sobie jako J. Rozmowy dotyczą różnych dziedzin życia: przede wszystkim spektakli teatralnych, które Englert reżyserował i w których brał udział. Pracował z wybitnymi reżyserami m.in Jerzym Jarockim, Kazimierzem Dejmkiem, Grzegorzewskim. W dyskusji nie pominięto aktualnych wydarzeń z życia społeczno-politycznego. Książka bardzo nam się podobała, niektóre z nas żałowały, że niektórych spektakli już nie zobaczą z udziałem Jana Englerta lub w jego reżyserii, bo przeszły do historii teatru.

Na następne spotkanie KMSC zapraszamy 5.07 o godzinie 11:00 w czytelni Filii 5. Zajmiemy się książką Zbigniewa Rokity „Kajś”, laureatką tegorocznej nagrody Nike. Zapraszamy!