Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

Wieczór hiszpański

2022-04-26

Wieczór hiszpański, który odbył się 26.04.2022 r. w filii językowej przy ul. Okrzei 9, był naprawdę ognisty. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję poczuć klimat tego gorącego kraju poprzez muzykę, degustację hiszpańskich dań oraz rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

Na dobry początek mieliśmy niepowtarzalną okazję wysłuchać fragmentu jednej z najsłynniejszych powieści świata „Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manchy” Miguela de Cervantesa w interpretacji Wojciecha Niemczyka, aktora, prezesa Stowarzyszenie Sztuka Łączenia.

Następnie wysłuchaliśmy opowieści rodowitego Hiszpana Guillermo Onrubia Motino, pochodzącego z Madrytu, obecnie za mieszkującego w Kielcach. Guillermo nie tylko odpowiadał na pytania zainteresowanych jego rodzinnym krajem osób, ale opowiedział także o miejscu, z którego pochodzi, o corridzie, La tomatinie i innych ciekawostkach oraz tym jak żyje mu się w Polsce i jakie dostrzega różnice i podobieństwa pomiędzy tymi dwoma krajami. Do rozmowy dołączyła także Beata Zwierzchowska, kielecka podróżniczka, która podzieliła się z publicznością swoimi wrażeniami z wypraw do Hiszpanii. Kolejnym gościem była wolontariuszka Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach Lucia Izquierdo. Podzieliła się ona własnymi opowieściami o regionie, z którego pochodzi, zaprezentowała także najbardziej znane tradycje hiszpańskie, kuchnię oraz mnóstwo ciekawostek. Udzieliła też krótkiej lekcji języka hiszpańskiego i poprowadziła przyspieszony kurs tańca Macarena.

Imprezę uświetniły występy cudownych artystek. Dwa utwory operetkowe - „Dziewczęta z Barcelony” oraz „Sequidilla” - zaprezentowała ze swadą pani Barbara Zawodnik z Klub Seniora Wolna Strefa Hoża. Można było także podziwiać pokaz tańca – salsa, bachata, marengo w wykonaniu dziewcząt z Klubu Wolna Strefa Kostomłoty. Kolejnymi wykonawcami były związane z Klubem Wolna Strefa Żeromski – Julia Środa i Aleksandra Jas, z Klubem Wolna Strefa Orla – Izabela Petz i Zuzia Polak.

Publiczność zaproszona została do quizu wiedzy o Hiszpanii, podczas którego można było utrwalić świeżo zdobyte podczas wcześniejszych wystąpień wiadomości. Degustacja dań i napojów rodem z Półwyspu Iberyjskiego zakończyła spotkanie.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom oraz publiczności za wspólnie spędzony czas i już zapraszamy na kolejne wieczory zaplanowane w niedalekiej przyszłości.

Partnerzy: Urząd Miasto Kielce, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, Wolna Strefa, Si Senor Restaurantes, Stowarzyszenie Sztuka Łączenia.

Fotorelacja