Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

Wieczór irlandzki

2022-03-17

17 marca w filii obcojęzycznej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach odbyło się spotkanie poświęcone obchodom Dnia Świętego Patryka. Gościem wieczoru był rodowity Irlandczyk mieszkający obecnie w Kielcach – Gareth McKinney, który opowiedział o swoim kraju i jego zwyczajach. Z perspektywy Polki mieszkającej w Irlandii przez 15 lat, o swoich doświadczeniach z pobytu na „Zielonej Wyspie” podzieliła się Małgorzata Kulesza. Oboje zdradzili wiele interesujących szczegółów, a dzięki ich opowieściom poznaliśmy lepiej ten niezwykły kraj.

O oprawę artystyczną imprezy zadbali kieleccy licealiści Alan Pitula oraz Kacper Kwaśniewski, na co dzień członkowie zespołu Diversal. Wykonali specjalnie zaaranżowane na tę okazję utwory, które spodobały się zaproszonej widowni i zostały nagrodzone gromkimi oklaskami. Quiz wiedzy o Irlandii był ciekawym urozmaiceniem wieczoru. Na zakończenie, zgodnie z irlandzką tradycją, pracownicy filii zaprosili wszystkich do zaaranżowanego na potrzeby tego szczególnego dnia irlandzkiego pubu, gdzie można było skosztować zielonych ciasteczek oraz tradycyjnego zielonego napoju, kawy po irlandzku lub irlandzkiej herbaty.

Dziękujemy naszym Partnerom za pomoc w przygotowaniu wydarzenia: Urząd Miasto Kielce, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, Irish Pub Shoemaker Kielce, Gareth's School, Szkoła Muzyczna CASIO.

Zapraszamy na kolejne spotkania w Filii 9 przy ul. Okrzei!