Imprezy dla dorosłych

Spotkanie z Agnieszką Czarnecką

2022-11-26

Agnieszka Czarnecka - poetka, pisarka, polonistka - była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach. W sobotni wieczór miłośnicy poezji, także tej śpiewanej tłumnie przybyli do Poczytalni Na dVoRcu, aby poznać bliżej poetkę oraz jej twórczość.

Bohaterka wieczoru niczym królowa zasiadła na tronie, aby w rozmowie z dyrektor Anną Żmudzińską uchylić rąbka tajemnicy ze swojego życia. Jej pierwsze wiersze trafiały do szuflady, dopiero w liceum zajęła się pisaniem na poważnie. Za sprawą wujka wstąpiła do klubu poetów. Po drodze zdobyła liczne wyróżnienia i nagrody. Miała długą przerwę w tworzeniu, dopiero w 2012 roku wróciła do pisania. Inspiruje ją wszystko dookoła, począwszy od natury, po dobry koncert Piotra Resteckiego, czy pyszne pierogi z truskawkami zjedzone w restauracji. W wolnych chwilach chodzi na koncerty czy do teatru, ale najbardziej uwielbia przychodzić do Mediateki na spotkania autorskie. Jest naszą najwierniejszą czytelniczką.

Rozmowę przeplatały wiersze poetki w muzycznej aranżacji Macieja Yooźwika i Mariusza Dekiela oraz ich autorska piosenka "Ufo w majonezie" na otwarcie wieczoru.

Partnerzy: Miasto Kielce, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., Buskowianka Zdrój, Społem PSS Kielce, Salon masażu Orient Massage Kielce, Kwiaciarnia Laboratorium Zieleni, Winnica Modła