Imprezy dla dorosłych

Spotkanie autorskie z Jakubem Poradą

2022-11-18

Jakub Porada – pochodzący z Kielc znany dziennikarz telewizyjny i radiowy, autor  pasjonujących książek, m.in. podróżniczych, spotkał się z czytelnikami MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach w piątek 18 listopada. Na warsztaty podróżnicze do Filii nr 9 zawitało wielu miłośników wypraw małych i dużych, a wśród gości znaleźli się m.in.: Bogdan Wenta – Prezydent Miasta Kielce, propagatorka aktywnego stylu życia Iwona Wenta, Sławomir Stachura – Dyrektor Kancelarii Prezydenta UM Kielce wraz z zoną Ewą, Aneta Litwin – Komendant Straży Miejskiej w Kielcach, Iwona Sabat – Kierownik Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą oraz wielu innych znanych kielczan.

Podczas spotkania Jakub Porada zdradził naszym czytelnikom, jak zaplanować ciekawą, a jednocześnie niskobudżetową podróż po bliższych, jak i dalszych zakątkach świata. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni research i umiejętne korzystanie z multiwyszukiwarek internetowych. Planując podróż trzeba być elastycznym np. w wyborze terminu wyprawy, warto też zainwestować… w wygodny plecak! Wówczas nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby spróbować smaku prawdziwej włoskiej pizzy w samym centrum Rzymu.

Wybierając miejsce, które chcemy zwiedzić, obok zabytków i innych ważnych punktów na jego mapie, warto skorzystać także z oferty rozrywkowej. Nie można zapominać również o kuchni lokalnej ani o tym, że przy regularnym wysiłku powtarzanym codziennie, szybko odniesiemy sukces w nauce języka – choćby miałby to być język suahili.

Podczas spotkania Jakub Porada zabrał słuchaczy w niesamowite podróże  po Chorwacji, Indiach, Zanzibarze ze słynnym Parkiem Narodowym Jozani na czele, ale i i po Podlaskim Ogrodzie Ziołowym. Chcąc poznawać kulturę innych krajów i podróżować, warto zrobić to z głową i z całą pewnością – nie warto przepłacać.

Warsztaty podróżnicze uświetnił występ muzyczny duetu w składzie: Mariusz Mrówka (śpiew, gitara), znany widzom programów The Voice of Poland i Szansa na sukces oraz Kuba Krajcarz (cajon). Relację fotograficzną wykonali Bartłomiej Kozłowski i Łukasz Pająk.

Partnerzy wydarzenia: Miasto Kielce, Społem PSS Kielce, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., Buskowianka Zdrój, Salon masażu Orient Massage Kielce, Winnica Modła, Pączkarnia Tradycyjna "Dobrze Nadziane" w Kielcach, Fabryka Mebli BODZIO.