Imprezy dla dorosłych

Festiwal Wiatru

2021-09-18

Iście jesienna aura towarzyszyła inauguracji pierwszego w Kielcach Festiwalu Wiatru, organizowanego przez Urząd Miasto Kielce. Mimo tego Poczytalnia Na dVoRcu, jak i cały kielecki Dworzec Autobusowy Kielce, wypełniła gorąca atmosfera. Wśród publiczności, prowadzonego przez dyrektor MBP w Kielcach Annę Żmudzińską spotkania, zasiadł prezydent Kielc Bogdan Wenta. „Zwiewny wieczór z modą, sztuką i literaturą” dostarczył odbiorcom niezapomnianych emocji i wrażeń. Tych ostatnich nie zabrakło podczas czytania fragmentów utworów z przewijającym się motywem wiatru w tle. Z przygotowanymi tekstami zmierzyli się m.in. Bożena Szczypiór – wiceprezydent Miasta Kielce, Marcin Chłodnicki - wiceprezydent Kielc, Dariusz Detka – dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej oraz przedstawicielki Klubu Modnej Babeczki. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbała skrzypaczka Joanna Maliszewska, a całość dopełnił zjawiskowy występ taneczny Oliwii Zagożdżon z Kieleckiego Teatru Tańca. Nieco odmienioną przestrzeń Mediateki wypełniły prace uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach, podkreślając wietrzny charakter festiwalu.

„Wiatr w literaturze" to jednak nie wszystko, co przygotowano na otwarcie wydarzenia. Kielecki spodek opanowały także modelki, które w dość nietypowych warunkach zaprezentowały kolekcję ubrań projektantki Ewy Łukawskiej. „Pokazowi mody zwiewnej” towarzyszył wernisaż wystawy fotografii „Wiatr i inne żywioły” przygotowany przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach.