Imprezy dla dorosłych

Świętokrzyskie na plakacie

2021-02-20

Za nami pierwsza w tym roku wystawa zorganizowana w Poczytalni Na dVoRcu i pierwszy wernisaż kieleckiego artysty, Krzysztofa Błachuta. Zwiedzający podziwiali pomysłowość i oryginalność jego ilustracji, a dla wielu z nich była to nastrojowa wędrówka do najbardziej znanych zakątków Kielc i całego województwa świętokrzyskiego.

Artysta, kielczanin, o swojej twórczości powiedział m.in: "Inspiracje czerpię z obserwacji, moje plakaty traktuję jako swojego rodzaju ilustrowany pamiętnik, jako sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa. Staram się wyciągać esencję z miejsc, sięgając do skojarzeń i nazw”.

Podczas wystawy nastąpiło odsłonięcie najnowszego plakatu artysty, stworzonego z myślą o wybitnym plakaciście Ryszardzie Kai, którego twórczość jest dla Krzysztofa Błachuta głównym źródłem inspiracji. Wystawę można oglądać do 2 marca 2021 r.