Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

"Jaka jestem nie wie nikt..." - spotkanie o Agnieszce Osieckiej

2021-12-09

9 grudnia br. odbyło się spotkanie w MAM Klubie Aktywności Mieszkańców, którego tematyką było życie i twórczość wybitnej polskiej poetki, pisarki i dziennikarki Agnieszki Osieckiej. Uczestniczące w nim panie z DKK oraz mieszkanki dzielnicy obejrzały tematyczną prezentację multimedialną.

Szerszemu ogółowi Agnieszka Osiecka jest znana najbardziej jako znakomita autorka tekstów piosenek wykonywanych przez najpopularniejszych polskich wykonawców takich jak: Maryla Rodowicz, Sława Przybylska, Edyta Geppert czy Halina Kunicka. Obecnie jej utwory pojawiają się w coraz to nowszych współczesnych aranżacjach. Nad tym czuwa Fundacja Okularnicy powołana przez jej córkę, Agatę Passent. Organizacja zajmuje się całą spuścizną autorki, dba, by utwory Osieckiej były wciąż wznawiane i aby stopniowo ukazywała się proza, poezje i listy nieopublikowane za jej życia. Co roku też organizowane są konkursy muzyczne na najlepsze interpretacje jej piosenek i koncerty pamięci.

Piosenki Agnieszki Osieckiej są cały czas chętnie słuchane i śpiewane. Toteż na spotkaniu nie mogło zabraknąć oprawy muzycznej. Opowieści o poetce zostały zilustrowane wybranymi piosenkami autorki. Przeboje takie jak Małgośka, Piosenka o okularnikach", Prawdziwych Cyganów już nie ma zachęciły niektóre z pań do śpiewania. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Na zakończenie panie dziękowały za ciekawą prezentację, niezwykłe opowieści o życiu poetki i piosenki.