Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

Ubieramy osiedlową choinkę

2021-12-15

Miesiąc temu w MAM Klubie - Miejscu Aktywności Mieszkańców przy ul. 1 Maja 238 zawiązana została koalicja na rzecz osiedla Herby. Wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich placówek, radny Rady Miasta Kielce p. Tadeusz Kozior oraz mieszkańcy osiedla "Nowe Jeziorany". W czasie tego spotkania ustalono, że będą cyklicznie organizowane wydarzenia, których celem będzie zaktywizowanie i integracja mieszkańców dzielnicy. Pracownicy Filii nr 4 bardzo chętnie zaangażowali się w tę lokalną współpracę.

Pierwszą koalicyjną inicjatywą było przygotowanie świątecznych dekoracji, które byłyby wykorzystane do ozdobienia choinki na placu przed osiedlowym klubem.

15 grudnia o godz. 16.00, zgodnie z obietnicą, stawiłyśmy się w Miejscu Aktywności Mieszkańców. Do dekoracji świątecznego drzewka przyniosłyśmy girlandę z napisem Wesołych Świąt, bombki oraz ozdoby i zakładki wykonane przez wolontariuszki ze S.P. nr 5. Na placu, gdzie stała choinka była już spora grupa osób. Wszyscy bardzo się zaangażowali w ubieranie świątecznego drzewka. Pan radny zakładał kolorowe światełka, a pozostali zawieszali na gałązkach różnobarwne ozdoby. Wkrótce choinka została pięknie przybrana. Chwilę później rozbrzmiały muzyczne akordy, w klimat świąt wprowadził wszystkich pan Michał przygrywając na harmonii. Stojący przy choince podjęli wyzwanie i włączyli się w śpiew kolęd. Po części artystycznej zaproszono zebranych na gorące kakao i ciasto.

Było bardzo miło i sympatyczne. Wszyscy bawili się wspaniale w czasie ubierania choinki, śpiewania kolęd i degustacji wspólnie przygotowanych smakołyków.