Imprezy dla dorosłych

Spotkanie z Andrzejem Draganem

2021-10-09

W sobotę, 9 października 2021 r. w Poczytalni Na dVoRcu odbyło się spotkanie z fizykiem Andrzejem Draganem. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „PoLEMizuj z nami”.

Gość opowiadał o swojej fascynacji światem technologii, komputerów, grafiki i fotografii. Następnym krokiem była fascynacja fizyką. Andrzej Dragan uważa, że „nie ma na świecie ludzi, którzy wiedzą wszystko. Podobnie jest z fizyką, Każdy naukowiec specjalizuje się w konkretnej, bardziej lub mniej wąskiej dziedzinie”.

Niezwykły wykład dotyczący różnych aspektów, m.in. teorii względności Einsteina, czy też mechaniki kwantowej, omówiony został w sposób przystępny i zrozumiały.

Wydarzenie zorganizowano z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema, a dofinansowane zostało ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego centrum Kultury Kultura-Interwencje 2021.