Imprezy dla dorosłych

Narodowe Czytanie w Filii nr 4

2019-09-07

7 września 2019 r. w Filii nr 4 pracownicy biblioteki wraz z czytelnikami wspólnie zasiedli do głośnego czytania wybranych nowel z klasyki polskiej literatury. Spotkanie rozpoczęło się odczytaniem słowa wstępnego przygotowanego przez zaprzyjaźnionego z placówką mieszkańca Herbów. Później, przy dźwiękach muzyki rozpoczęło czytanie jednej z najbardziej znanych nowel - Katarynki Bolesława Prusa. Następnie zebrani poznali losy Sawy ze zbioru gawęd szlacheckich Henryka Rzewuskiego, a Dobrą panią Elizy Orzeszkowej odczytali z podziałem na role. Wszyscy zachwycali się mądrością tekstów wybranych do tegorocznego Narodowego Czytania, szczególnie zaś głębokim przesłaniem noweli Henryka Sienkiewicza pt. Sachem. Wszystkie przypomniane utwory wzbudziły w słuchaczach głębokie refleksje i skłaniały do interesującej dyskusji. Spotkanie uatrakcyjniła tematyczna wystawka Osiem wybitnych postaci polskiej literatury.