Imprezy dla dorosłych

Pasje bez barier i wieku

2019-09-27

27 września gościliśmy w naszej bibliotece zespół ludowy Tumlinianie. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji "60+ Kultura". Przedstawicielki zespołu ubrane w regionalne, barwne stroje opowiadały o początkach swojej pasji, licznych występach i sukcesach. W zaprezentowanych przyśpiewkach przedstawiły zwyczaje Tumlina i jego okolic. Piosenki były tak skoczne, wesołe i rytmiczne, że uczestnicy spotkania chętnie włączali się do wspólnego śpiewu. Niektórzy nawet zaprezentowali swoje znane regionalne melodie.

Później jedna z pań Tumlinianek postanowiła nauczyć zebranych wycinania papierowych kwiatów. Z kolorowej bibuły i cienkiego drucika w mig powstawały przepiękne róże. Nasze spotkanie nosiło tytuł "Pasje bez barier i wieku", toteż wszyscy przybyli do naszej biblioteki również mogli opowiedzieć o swoich zainteresowaniach lub zaprezentować swoje umiejętności. Na przykład pan Stanisław pochwalił się wspomnieniami wojennymi, które udało mu się wydać w postaci książkowej, a pani Ela opowiedziała o poetyckiej twórczości i przeczytała jeden ze swoich wierszy.

Atmosfera na spotkaniu była tak miła i radosna, że ciężko było się rozstać.