Imprezy dla dorosłych

2018-09-07

07.09.2018 w ramach akcji "Narodowe Czytanie" zorganizowano wieczór z "Przedwiośniem" S. Żeromskiego. O właściwy klimat zadbano poprzez odpowiednie dekoracje a także wystawki, prezentujące różne wydania książki, oraz kadry z filmowej adaptacji utworu. Spotkanie rozpoczęło się od głośnego czytania fragmentów powieści przez pracowników biblioteki, którzy specjalnie na tę okazję podjęli próbę ucharakteryzowania się na ówczesną epokę. Gwoździem programu była niezwykle ciekawa prelekcja pani Pauliny Bies z Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, podczas której zebrani poznali biografię autora "Przedwiośnia". Goście z zainteresowaniem słuchali ciekawostek z życia pisarza, zadając przy tym dociekliwe pytania. Na zakończenie publiczność miała okazję sprawdzić swą wiedzę ta temat "Przedwiośnia" w błyskawicznym quizie. Nie wszystkie z 30 przygotowanych pytań okazały się łatwe... Spotkanie upłynęło w przemiłej atmosferze przy słodkim poczęstunku.